EMKAmusic logo

EMKA MUSIC

NIP:
639-178-08-95
tel:
501-148-335
e-mail:

O EMKA MUSIC »

EMKA MUSIC to firma założona przez wokalistkę Marzenę Korzonek, istniejąca w branży muzycznej od 2005 roku.
W roku 2012 roku EMKA MUSIC rozpoczyna działalność wydawniczą w zakresie wydania debiutanckiej płyty Marzeny Korzonek, reprezentowania jej jako artystki, kompozytorki i autorki tekstów oraz promocji wydanego materiału.

Wydanie płyty planowane jest na listopad 2012 roku.

"33 i pół" to tytuł debiutanckiej i autorskiej płyty Marzeny Korzonek, laureatki Nagrody Głównej Konkursu "DEBIUTY" 40 - Jubileuszowego - Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w roku 2003 (nagrodzonej także za wykonanie piosenki Tadeusza Nalepy pt."Modlitwa" Nagrodą Specjalną Polskiego Radia).

Nowe wydawnictwo płytowe Marzeny to 12 premierowych utworów, do których w większości muzykę i teksty napisała osobiście. Współautorem muzyki jest producent muzyczny projektu - Adam Drzewiecki. Z jej płyty emanuje muzyczna różnorodność, motywowana nie tylko stylistyczną dojrzałością, ale i nadzieją, że każdy z jej słuchaczy znajdzie "coś dla siebie". Teksty, napisane do nowo powstałego materiału muzycznego, unikają powielania estradowych stereotypów, wypowiadają za to najprostsze - a przez to prawdziwe - doświadczenia kobiety szczęśliwej, ale i poszukującej innych spełnień. Są to teksty będące spojrzeniem wstecz, a także będące wynikiem obserwacji rzeczywistości wokół, zapisem tego, czego szukamy w życiu i tego co jest ważne. Na płycie znajdzie się również jako dodatek, unikatowe nagranie utworu "Modlitwa" w niepublikowanej nigdy wcześniej wersji, będącej rejestracją sesji nagraniowej z samym Tadeuszem Nalepą na gitarze, i plejadą czołowych muzyków polskiej sceny oraz kwartetem smyczkowym. Sesja nagraniowa miała miejsce w Studiu S4 Polskiego Radia w lipcu 2003 roku.

Słowem - po kilkuletniej przerwie - Marzena Korzonek powraca jako artystka dojrzalsza muzycznie, mające do zaoferowania interesujące nowości repertuarowe, które powinny znaleźć swe miejsce na polskim rynku muzycznym.

Do współpracy nad produkcją muzyczną płyty Marzena Korzonek zaprosiła m.in. takich twórców jak: pianistę i aranżera Adama Drzewieckiego (absolwenta Instytutu Jazzu w Akademii Muzycznej w Katowicach, spec. Kompozycja i aranżacja, współpracującego m.in. z Magdą Femme, zespołami: Pudelsi, Wawele, a także z Grażyną Brodzińską i Orkiestrą Symfoniczną Creo), który został producentem muzycznym albumu "33 i pół" oraz Artura Malika - znanego perkusistę rockowego i jazzowego, absolwenta Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach i wykładowcę Akademii Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Krakowie, który przez wiele lat swojej kariery muzycznej współpracował z zespołem Lombard, z którym nagrał albumy Koncert, Welcome Home, Rocking the East '81-'91 Największe przeboje, Afryka i Deja'Vu. Poza Lombardem grał m.in. w projektach z takimi zespołami i artystami jak: Little Egoists, Chłopcy z Placu Broni, For Dee, Pod Budą, Anna Treter, Bluesmobile, Majka Jeżowska czy Maciej Zembaty.

Już na etapie tworzenia płyty - jej materiał muzyczny oceniany jest w środowisku muzycznym, jako odbiegający od dominującego szablonu i przez to niewątpliwie interesujący i warty posłuchania.

Dotychczas swego wsparcia medialnego, jak i produkcyjnego udzieliło artystce m.in. Polskie Radio - Regionalna Rozgłośnia w Opolu - "PRO FM" S.A.

Koncert premierowy odbędzie się 23 listopada 2012 roku w Press Cafe Radiowa w siedzibie Radia Opole i uświetni on obchody 60-lecia Radia. Koncert odbędzie się m.in. dla przedstawicieli Polskiego Radia i Audytorium17 i będzie transmitowany na antenie Polskiego Radia Opole.

Dwa dni później po premierze radiowej - 25 listopada 2012 roku odbędzie się jeden z pierwszych koncertów promocyjnych w Sali Widowiskowej RCK w Raciborzu na zakończenie "Raciborskiej Jesieni Muzycznej".